Jarosław, dnia 9 stycznia 2024 roku

                                                                                           OGŁOSZENIE

Dyrektora Sądu Rejonowego w Jarosławiu z dnia 9 stycznia 2024 roku w sprawie ogłoszenia konkursu na zastępstwo na czas usprawiedliwionej nieobecności pracownika w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu

Dyrektor Sądu Rejonowego w Jarosławiu na podstawie  art. 3b ustawy z dnia 18 grudnia 1998 roku o pracownikach sądów i prokuratury (Dz.U z 2018, poz.577 t.j.),oraz rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 17 stycznia 2008 roku w sprawach szczegółowego trybu i sposobu przeprowadzania konkursów na staż urzędniczy w sądzie i prokuraturze (Dz. U. z 2014, poz.400 t.j.) ogłasza nabór w drodze konkursu kandydata do zatrudnienia w ramach umowy o pracę na czas określony w celu zastępstwa pracownika w wydziale orzeczniczym w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu.

Nazwa i adres sądu:

Sąd Rejonowy w Jarosławiu, 37-500 Jarosław, ul. Jana Pawła II 11

Oznaczenie konkursu:

A.110.1.2024

Ilość wolnych etatów: 1

I)  wymagania niezbędne:

  1. wykształcenie minimum średnie
  2. pełna zdolność do czynności prawnych
  3. niekaralność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
  4. brak prowadzonych przeciwko kandydatowi postępowań o przestępstwo ścigane
    z oskarżenia publicznego lub przestępstwa skarbowe
  5. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na określonym stanowisku
  6. nieposzlakowana opinia
  1. umiejętność biegłej obsługi komputera (środowisko Windows, pakiet biurowyOffice-Word i Excel), znajomość techniki pracy biurowej, a w szczególności biegła umiejętność szybkiego pisania na komputerze.

II)  wymagania dodatkowe:

-pożądane cechy: komunikatywność, systematyczność, dokładność, zaangażowanie, dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole

-znajomość:

-ustawy o pracownikach sądów i prokuratury z dnia  18 grudnia 1998 roku
(Dz.U. z 2018, poz. 577 t.j.),

-rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18 czerwca 2019 r. Regulamin urzędowania sądów powszechnych ( Dz.U. z 2022, poz. 2514 t.j.),

-ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. z 2023, poz. 217 t.j.).

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

 - protokołowanie na rozprawach i posiedzeniach

- wykonywanie czynności biurowych związanych z obiegiem korespondencji

- wysyłanie odpisów orzeczeń oraz wezwań i zawiadomień do stron postępowania sądowego

- wykonywanie zarządzeń w toku spraw i po ich rozpoznaniu

Wymagane dokumenty:

1. zgłoszenie na konkurs adresowane do Dyrektora Sądu Rejonowego w Jarosławiu,
z podaniem sygnatury konkursu oraz aktualnego adresu i numeru telefonu

2. życiorys podpisany własnoręcznie,

3. wypełniony kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie (druk do pobrania)

4. klauzula informacyjna dla kandydatów do pracy, klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych, oświadczenie o świadomości, że dane w postaci imienia i nazwiska zostaną opublikowane na stronie BIP Sądu, oświadczenie o możliwości wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych, oświadczenie o zapoznaniu z informacją Administratora Danych Osobowych (druk do pobrania)

5. oświadczenie kandydata o pełnej zdolności do czynności prawnych

6. oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych

7. oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe

8. oświadczenie kandydata, że nie toczy się przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo

ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe

9. kserokopia dokumentu lub oświadczenie kandydata potwierdzające znajomość obsługi

komputera

10. kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie

11. kserokopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe, poprzednie

zatrudnienie, odbycie stażu itp.

Składane oświadczenia powinny być własnoręcznie podpisane przez kandydata.

 Wymagane dokumenty w zaklejonej kopercie z oznaczeniem sygnatury konkursu i imieniem i nazwiskiem kandydata należy złożyć bezpośrednio w siedzibie Sądu Rejonowego w Jarosławiu na biurze podawczym ul. Czarnieckiego 4 lub przesłać pocztą na podany adres w nieprzekraczalnym terminie do dnia  19 stycznia 2024 roku  (w przypadku nadania dokumentów drogą pocztową, za datę ich złożenia uważa się datę stempla pocztowego)

Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Konkurs będzie się składał z trzech etapów i będzie miał na celu sprawdzenie wiedzy, umiejętności, predyspozycji oraz zdolności ogólnych kandydata:

-etap I - selekcja wstępna zgłoszeń kandydatów pod kątem spełnienia wymogów formalnych przystąpienia do konkursu;

-etap II - praktyczny sprawdzian umiejętności ( pisanie pod dyktando);

-etap III - rozmowa kwalifikacyjna, podczas której oceniane będą w szczególności umiejętności kandydata dotyczące wykorzystywania w praktyce jego wiedzy z zakresu zadań wykonywanych na stanowisku pracy, którego konkurs dotyczy oraz wiedza z zakresu sądownictwa powszechnego.

Konkurs przeprowadzony zostanie przez Komisję Konkursową, powołaną przez Dyrektora Sądu Rejonowego w Jarosławiu.

Lista osób dopuszczonych do kolejnych etapów konkursu zostanie każdorazowo umieszczona na tablicy ogłoszeń w siedzibie Sądu Rejonowego w Jarosławiu oraz na stronie internetowej Sądu Rejonowego w Jarosławiu tj.: http://www.jaroslaw.sr.gov.pl

Imię i nazwisko kandydata wybranego na stanowisko, na które został przeprowadzony konkurs, zostanie umieszczone na tablicy ogłoszeń Sądu Rejonowego w Jarosławiu oraz na stronie internetowej Sądu Rejowego w Jarosławiu po przeprowadzeniu trzeciego etapu konkursu.

Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane będą mogły odebrać dokumenty w Oddziale Administracyjnym ( pokój 107) w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyniku konkursu. Nieodebrane dokumenty w zakreślonym terminie zostaną komisyjnie zniszczone.

Konkurs może zostać odwołany w przypadku ustania przyczyny, która uzasadnia jego przeprowadzenie.

                                                                                                                                                      Dyrektor Sądu Rejonowego

                                                                                                                                                                Anna Wilk

Załączniki:
Lp.Tytuł załącznikaData wprowadzeniaWprowadziłPlik
1Ogłoszenie Dyrektora Sądu Rejonowego w Jarosławiu z dnia 9 stycznia 2024r.2024-01-10Justyna SawaDownload this file (Ogłoszenie Dyrektora Sądu Rejonowego w Jarosławiu z dnia 9 stycznia 2024r.)Ogłoszenie Dyrektora Sądu Rejonowego w Jarosławiu z dnia 9 stycznia 2024r.
2Kwestionariusz osobowy2024-01-10Justyna SawaDownload this file (Kwestionariusz osobowy)Kwestionariusz osobowy
3Klauzula informacyjna2024-01-10Justyna SawaDownload this file (Klauzula informacyjna)Klauzula informacyjna

Podmiot udostępniający informacje: Sąd Okręgowy w Przemyślu
Opublikowany dnia: 10 styczeń 2024 Aktualizowany dnia: 10 styczeń 2024
Opublikowany przez: Justyna Sawa Aktualizowany przez: Justyna Sawa
Licznik odwiedzin: 419 Autor / Zatwierdzający: Brak danych
Wersje:
2024-01-10 14:19:56 Justyna Sawa Zobacz zmiany
2024-01-10 14:19:11 Justyna Sawa Zobacz zmiany
2024-01-10 14:18:32 Justyna Sawa Zobacz zmiany
2024-01-10 14:17:28 Justyna Sawa Zobacz zmiany
2024-01-10 14:16:29 Justyna Sawa Zobacz zmiany
2024-01-10 14:16:05 Justyna Sawa Zobacz zmiany
2024-01-10 14:14:30 Justyna Sawa Zobacz zmiany
2024-01-10 14:12:37 Justyna Sawa Zobacz zmiany
2024-01-10 14:10:12 Justyna Sawa Wersja oryginalna